Zánět sedacího nervu je velmi bolestivé onemocnění. V článku se dozvíte jaké jsou hlavní příznaky a projevy. Dozvíte se také něco o léčbě zánětu sedacího nervu.

Zánět sedacího nervu obecně

Zánět sedacího nervu se hodně často nazývá pojmem ischias. Při zánětu sedacího nervu nám vystřelují bolesti do stehen, někdy dokonce až do chodidel. Zánět sedacího nervu způsobuje velké bolesti zad, které dokáží být pěkně nepříjemné. Záda nás bolí hlavně v kříži. Nejpříjemné jsou také bolesti noh. Bolesti se často ještě více stupňují v noci, takže lidé se často ani nemohou pořádně vyspat.

Zánět sedacího nervu příznaky a projevy

Zánět sedacího nervu má tyto hlavní příznaky a projevy:

  • prudké bolesti zad – velké bolesti zad
  • bolesti střílejí do nohy – bolesti střílejí do stehen, někdy až do chodidel

Zánět sedacího nervu léčba

Při zánětu sedacího nervu je důležitý hlavně klid na lůžku a žádný nadbytečný pohyb. V krajních případech se tento problém musí řešit chirurgickou operací.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,
  1. Bolest bederní části a sedacího nervu

    Dobrý den,mám dotaz.docházela jsem 10x na elektriku na bolest bederní páteře,bolest mě šla až do pravého stehna,také mě trápí sedací nerv.Po docházení elektriky ,docházím na masáže a protahovací cviky ,bolest v oblasti bederní části se mi zlepšilo,ale bolest sedacího nervu je stejná,proto jsme začali protahovat v oblasti panve.Leky mám akorát ibalgin,nic jiného .Na bolest mi trochu pomohou co se týče zad ,ale na sedací nerv ne.je mi 37.let a vážím 84 kg,myslíte že by bylo dobré snížit váhu.Děkuji moc za vaši radu.

    Pavla