Zánět lícního nervu je nebezpečné onemocnění, které si popíšeme blíže v dnešním článku. Řekneme vám jaké jsou hlavní příznaky a projevy zánětu lícního nervu. Dozvíte se také něco o správné léčbě.

Zánět lícního nervu obecně

Zánět lícního nervu se často projevuje tak, že nám nejde zavřít oko a klesne nám ústní koutek. Což je důsledkem toho, že máme zánět lícního nervu. Lícní nerv, tak neplní svoji původní funkci, tak dobře jako normálně. Zánět lícního nervu vzniká často vlivem infekce nebo silného prochladnutí. Zánět lícního nervu musí řešit lékař – neurolog.

Zánět lícního nervu příznaky a projevy

Zánět lícního nervu má tyto hlavní projevy a příznaky:

  • nejde zavřít oko – nejde nám zavřít oko.
  • klesne nám koutek – díky tomu nám mohou vytékat sliny

Zánět lícního nervu léčba

Zánět lícního nervu se léčí hlavně pomocí kortikoidů. Důležité je také kapat do postiženého oka oční kapky, aby se nám nepoškodila rohovka. Protože oka nemrká.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,
  1. kubisova says:

    dobry den před 19 lety jsem mela obrnu licniho nervu,nyni asi 14 dni bolesti nesnesitelne byla jsem u neurolaga,dostala jsem Neuromultivit………ale nemam pocit že by mě to nejak od bolesti pomohla,bolesti mam vlastne těch 14 dni denne,,,,,,,,,,,,,,,poradite co od bolesti??? v noci me to neboli,navic se mi spustila takova ryma vodova ktera teče doslova jak voda,,,,,,,,,,,,prosim o radu na bolest děkuji