Zánět dásní se objevuje o hodně lidí. V článku se dozvíte více o zánětu dásní a co ho vlastně způsobuje. Najdete také hlavní příznaky a projevy zánětu dásní. Ale hlavně informace o léčbě zánětu dásní.

Zánět dásní obecně

Zánět dásní je onemocnění, které způsobuje povlak, který zůstane na našich zubech a dásních. Hlavní příčinou je nedostatečně čistění zubů nebo naopak špatná technika čištění zubů. Pokud povlak na zubech však neodstraníme, tak začnou pracovat bakterie, které právě pak vyvolávají zánět dásní. Zubní plak je tedy nutné vždy kartáčkem odstranit. Pokud nebudete mít na zubech zubní plak, tak se vám nemůže tvořit zánět dásní.

Zánět dásní příznaky a projevy

Zánět dásní má hlavně tyto příznaky a projevy:

  • pachnoucí dech – náš dech má zápach
  • odhalování zubních krčků – dáseň zalezá, zub je jakoby větší
  • krvácení při čištění zubů – při čištění zubů se objevuje jemné krvácení.
  • ztráta zubů – pokud nebude zánět dásní řešit, tak může začít docházet až ke ztrátě všech zubů.

Zánět dásní a léčba

Zánět dásní musí řešit vždy stomatogolog. Odstraní vám ze zubů zubní plak, který by jste si samy ze zubů již neodstranily. Důležité je chodit k zubaři na preventivní prohlídky minimálně každého půl roku. Důležité je si také minimálně 2x denně správně čistit zuby, aby jsme odstranily z našich zubů přebytečný plak.

Správná technika čištění zubů video

Vizualizace správného čištění zubů

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,
  1. Dobry den, je mi 13 let, zuby už mam vsechny, mam rovnatka na hornich zubech, ale kolem zamecku mam nazloutly povlak, a v patek jdu na kontrolu.. A Pani doktorka neni moc mila ani hodna.. A ona mi rikala ze by tam nemel byt a ze priste ty zuby musi byti v lepsim stavu, jenze nejsou mohla by jste mi prosim poradit co s tim mam delat?

    Dekuji