Diet existuje v dnešní době strašně moc. A každý rok vznikají další a další diety. Vždy je nějakou dobu určitá dieta hodně oblíbená a potom tato dieta postupně upadne do zapomění. Pojďme si tedy říci něco alespoň o některých dietách.

Diety podle celebrit

Velká řada diet se stala oblíbenými hlavně díky celebritám. Celebrity dokážezou tyto diety efektivně zpropagovat v různých mediích a proto se jich pak chytnou i obyčejní lidé a snaží se tyto diety držet. Mezi takové diety patří například ananasová dieta, jablečná dieta nebo dieta bez lepku. Jeden čas zase frčela banánová dieta nebo talířková dieta, kdy jste si dávaly potravu na malé talířky aby jsme toho snědly ve finále méně.

Dieta založená na konzumaci mléčných výrobků

V poslední době je hodně oblíbená mléčná dieta Rajko Dolečka. Tato dieta je založené zejména na konzumaci mléčných výrobků a mléka. Hodí se jí držet spíše krátkou dobu, není vhodné jí držet po delší čas. Protože je jednostranná. A poslední 2 roky dozadu se tato dieta stále drží mezi oblíbenými dietami. A vypadá, že sláva mléčné dieta stále neupadá.

Dieta založená na konzumaci rýže

Existuje i rýžová dieta, která je založená zejména na tom, že konzumujeme rýži. Existují více druhů rýže. Nejčastěji se v Čechách konzumuje bílá rýže, ta má však vysoký glykemický index. A proto je lepší rýže Natural nebo rýže Parbolaid. Rýže je oblíbená zejména v asijských zemích, ale dnes už se zcela běžně konzumuje i v Evropě.

Zkuste zdravou dietu

Nejlepší je podle mě se zaměřit na zdravou dietu. To znamená, že se zamyslíte nad svojí výživou a začnete se pomalu ale jistě držet zásad zdravé výživy. Takový jídelníček na hubnutí nemusí být vůbec fádní a navíc může být opravdu hodně chytný. Navíc pokud hubnete, tak by jste neměly určitě hladovět. Že se má hladovět si myslí spousta lidí zcela mylně.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.