Záněty močových cest trápí ženy všech věkových kategorií. Dá se říci, že čím je žena starší, tím může prožívat zánět močových cest hůře, ale nemusí to být nutným pravidlem. Podle statistik se se zánětem močových cest v životě potká až každá druhá žena. I z toho důvodu je nutné tomuto onemocnění věnovat dostatečnou pozornost.

Co patří mezi hlavní příčiny zánětu močových cest?
Zánět močových cest může vzniknout hned z několika příčin. Společností koluje mýtus, že je to nemoc způsobená promiskuitou nebo nedostatečnou hygienou intimních partií. To ale není zcela pravda. Zánět močových cest může vzniknout i díky vrozené vadě, gynekologické chorobě nebo to může být následek léčby onkologického onemocnění. Mohou to být ale i různé další příčiny. Ať už je příčina jakákoliv, zánět močových cest je vždy nutné řádně léčit. Pokud tomu tak není, mohou být záněty opakované, což je velice nepříjemné.

Záněty se mohou opakovat i po krátké době

Záněty močových cest se mohou vracet i po několika dnech od ukončení léčby a mohou trvat velmi dlouhou dobu. Zánět tak může mít zcela zásadní vliv na život každé ženy. Mezi hlavní projevy tohoto onemocnění patří pálení při močení, objevit se také může řezání. Zánět se také projevuje častou potřebou chodit čůrat. Může se také objevit krev v moči. Při těchto příznacích je vhodné ihned navštívit lékaře, který zahájí léčbu.

Léčba je vždy zásadní

Správně nastavená léčba je pro vyléčení zánětu močových cest nezbytná. Léčba je nejčastěji provádí pomocí antibiotik. Doporučeno je také pití bylinných čajů. Nejdůležitější je ovšem zvyšování obranyschopnosti organismu. K tomu mohou být vhodné například i různé doplňky stravy jako je Urixin. Velmi důležitá je také pravidelná a pečlivá hygiena, která by měla být samozřejmostí, i když zánětem netrpíte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.