Plíseň nehtů na nohou je zrádné onemocnění, které vás může postihnout vlastně kdykoliv. Stačí jen málo a plíseň se dokáže rychle rozvinout a způsobit i velké zdravotní potíže. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou rizikové faktory vzniku plísně na nehtech, jak se proti jejímu vzniku můžete bránit a samozřejmě poradíme s tím, jak se plísně rychle zbavit.

Proč plíseň na nehtech vzniká

Pravda je, že za vznikem plísně na nehtech stojí ve většině případů naše nezodpovědné chování. Existuje hned několik faktorů, které jsou rychlými spouštěči této nepříjemnosti. Často je plíseň nehtů následkem nošení nesprávné obuvi. Je to obuv, která není prodyšná. Ke vzniku plísně přispívá i nošení ponožek ze syntetických materiálů. Plíseň vzniká z toho důvodu, že nehty nemohou „dýchat“. Velmi rizikové je také nošení obuvi po někom jiném. Plíseň je přenosná, takže se jí můžete nakazit třeba i na plovárně v případě, že nemáte alespoň pantofle. Důležité je vědět, že plíseň je také doprovodným projevem nemocí jako je cukrovka a může být i následkem poranění kůže na nohou.

Je třeba léčit od začátku

Plíseň je záludná v tom, že o ní zpočátku nemusíte ani vědět. Pokud ji ale identifikujte, ihned je třeba jednat. Rychle se totiž množí a napadá další nehty, protože ji způsobují kvasinky, které se mohou opravdu rychle množit! Plíseň na nehtech poznáte velmi snadno. Postupně se totiž začne měnit barva nehtů – budou žlutavé. Nehty se také začnou lámat a odlupovat a může se dostavit i velice nepříjemné svědění.

Jak se plísně rychle zbavit

Na plíseň dobře zabírají speciální masti. Velmi dobrá je mast Canespor, existuje i řada dalších. Masti můžete koupit bez lékařského předpisu v lékárně. Spolehnout se také můžete na babské rady. Na plíseň nohou pomáhá koupel v odvaru z čerstvých listů ořechu a nebo také v odvaru z heřmánkových květů. Pomoci také mohou obklady z čerstvých lístků jitrocele nebo meduňky. Pokud se stav cca do týdne nelepší, měli byste rozhodně navštívit kožního lékaře!

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.