Plíseň nehtů na nohou je zrádné onemocnění, které vás může postihnout vlastně kdykoliv. Stačí jen málo a plíseň se dokáže rychle rozvinout a způsobit i velké zdravotní potíže. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou rizikové faktory vzniku plísně na nehtech, jak se proti jejímu vzniku můžete bránit a samozřejmě poradíme s tím, jak se plísně rychle zbavit.
Proč plíseň na nehtech vzniká
Pravda je, že za vznikem plísně na nehtech stojí ve většině případů naše nezodpovědné chování. Existuje hned několik faktorů, které jsou rychlými spouštěči této nepříjemnosti. Často je plíseň nehtů následkem nošení nesprávné obuvi. Je to obuv, která není prodyšná. Ke vzniku plísně přispívá i nošení ponožek ze syntetických materiálů. Plíseň vzniká z toho důvodu, že nehty nemohou „dýchat“. Velmi rizikové je také nošení obuvi po někom jiném. Plíseň je přenosná, takže se jí můžete nakazit třeba i na plovárně v případě, že nemáte alespoň pantofle. Důležité je vědět, že plíseň je také doprovodným projevem nemocí jako je cukrovka a může být i následkem poranění kůže na nohou.
Je třeba léčit od začátku
Plíseň je záludná v tom, že o ní zpočátku nemusíte ani vědět. Pokud ji ale identifikujte, ihned je třeba jednat. Rychle se totiž množí a napadá další nehty, protože ji způsobují kvasinky, které se mohou opravdu rychle množit! Plíseň na nehtech poznáte velmi snadno. Postupně se totiž začne měnit barva nehtů – budou žlutavé. Nehty se také začnou lámat a odlupovat a může se dostavit i velice nepříjemné svědění.
Jak se plísně rychle zbavit
Na plíseň dobře zabírají speciální masti. Velmi dobrá je mast Canespor, existuje i řada dalších. Masti můžete koupit bez lékařského předpisu v lékárně. Spolehnout se také můžete na babské rady. Na plíseň nohou pomáhá koupel v odvaru z čerstvých listů ořechu a nebo také v odvaru z heřmánkových květů. Pomoci také mohou obklady z čerstvých lístků jitrocele nebo meduňky. Pokud se stav cca do týdne nelepší, měli byste rozhodně navštívit kožního lékaře!
Další články z rubriky
- Nápady na nedělní oběd
- Co je šelest na srdci
- Návod, jak se zdravě stravovat
- Bílkovina v moči – špatné hodnoty
- Co jíst po operaci žlučníku
- Silné bolestivé křeče ve stehnech
- Jak se naučit vařit zdravé recepty
- Nateklé uzliny na krku
- Nateklé uzliny na krku
- Tmavší moč – co znamená tmavá moč
- Co znamená tmavá moč
- Bolestivé močení
- Nemoc růže na noze
- Jak léčit plíseň nehtů na nohou
- Zánět karpálního tunelu
- Jak se dostat z deprese
- Krev v moči u mužů
- Opakované záněty močových cest
- Nemoc Dna: projevy a strava
- Jak se zbavit bradavic
- Bolest zubů, žaludku a dolních končetin
- Bolest žlučníku: nemoci žlučníku
- Příčiny různých zdravotních problémů
- Různé druhy a typy diet
- Jak a kdy zjistit těhotenství
- Další články z rubriky 'Ostatní' »