Pokud se žena rozhodla vysadit antikoncepci a bude chtít mít dítě, tak může trvat nějakou dobu, že opravdu otěhotní. Dozvíte se jak zjistit jestli čekáte miminko nebo ne.

Těšení na těhotenství

Hodně žen se už na těhotenství doslova těší a chtějí aby otěhotněly co nejdříve. V dnešní problém je hlavně s tím, že stále více lidí má problémy s otěhotněním a proto jim pak trvá dělá než žena opravdu otěhotní. V některých případech se musí dokonce zkusit i umělé oplodnění. Například u mužů se plodnost stále snižuje, je to hlavně kvůli znečištění životního prostředí. A plodnost je velmi citlivá na různé škodliviny.

Jak zjistit, jestli jsem opravdu těhotná ?

U žen se na začátku nemusí objevovat vůbec žádné těhotenské příznaky a projevy. Ženy se ptají jak poznat těhotenství a jaké jsou první příznaky a projevy. Ale většinou se tam alespoň nějaké příznaky projeví. Přesto je nutné si vždy raději udělat těhotenský test. A pokud vám vyjde těhotenský test pozitivně, tak si to necháte potvrdit od svého gynekologa. Jinak těhotenské testy jsou dnes velmi spolehlivé a spolehlivost bývá udávaná ve výši 99 procent. Což už je opravdu hodně slušné.

Průběh těhotenství

U většiny žen pak probíhá těhotenství velmi klidně a nemusí ani chodit na nějaká speciální vyšetření. Ale dnes každá maminka chodí na pravidelná vyšetření a miminko i maminka je pořádně sledovaná. Někdy mě to přejde, že až moc. Na konci dochází k odchodu hlenové zátky (v článku hlenová zátka jak vypadá je popsáno jak přesně vypadá taková hlenová zátka). Termín porodu se často nepodaří stanovit úplně přesně a většinou se porod o nějaký ten den opozdí.

Některé ženy nedokážou miminko donosit

V dnešní době je stále častější, že ženy nemohou miminko donosit a často dochází k samovolnému potratu. V článku samovolný potrat příznaky je popsáno jaké jsou hlavní příznaky a projevy u samovolného potratu. Potrat je pro ženu vždy velmi náročný a je to pro ni velká rána a bolest. Často se doporučuje co nejdříve pokusit o dítě znovu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. Dobrý den,mám dotaz jsem matka 14měsíčního syna.30.11.2012 jsem měla poslední menzes a dnes je 11.1.2013 a menzes se stále nedostavilo,po těhu.testech vyšlo negativně i u lékařky po odběru krve negativní ,Což není až tak divné ,ale po ultrazkuku mě p.doktorka sdělila že mám endometrium 13mm .ale i přesto vyšli testy krve negativně a dále ,mudr jsem neřekla že 30.12.2012 jsem měla nechránění… takže myslíte si že byly na testy brzo a tudíž vyšli negativně? děkuji za brzké odpovědi.