Bolest žlučníku je způsobována problémy se žlučníkem. Často se jedná o žlučníkové kameny, které se vytvoří v žlučových cestách.

Když bolí žlučník

Když vás bolí žlučník, tak je téměř jasné, že váš žlučník není zcela v pořádku. A minimálně se budou jednat o podrážděný žlučník. Problémy se žlučníkem jsou způsobené zejména špatnou stravou, ve které je hodně tuků. Musí se pak při trávení vyplavovat více žluči a pokud to praktikujeme dlouhou dobu, tak vznikají problémy se žlučníkem.

Jak poznat, že žlučník není v pořádku ?

Žlučník o sobě dá většinou jasně vědět a objeví se právě bolesti žlučníku, další příznaky jsme již dříve popisovaly v článku žlučník příznaky, tam najdete další možné příznaky, které se objevují u lidí, kteří mají problémy se žlučníkem. Potíže se často nejvíce zhoršuje po konzumaci hodně tučného jídlu, typicky například pečené kachna.

Vytvoření žlučníkových kamenů

Nejčastěji se jedná o to, že se v těle vytvoří žlučníkové kameny, ty nám pak dělají problémy a způsobují problémy. Uvnitř článku žlučníkové kameny příznaky si můžete přečíst veškeré projevy, které jsou spojené se žlučníkovými kameny. Často se u lidí objevuje také po konzumaci tučného jídla žlučníkový záchvat.

Žlučník často není jediný zdravotní problém

Lidé, kteří mají problémy se žlučníkem často mají i další zdravotní problémy. Pokud si nechají u lékaře zjistit cholesterol hodnoty, tak často zjistí, že mají i vysoké cholesterol. Často se také zjistí, že mají i vysoký krevní tlak. A není vyjímkou, že tito lidé mají i cukrovku druhého typu.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.