Záněty léčba a příznaky

příznaky různých zánětů

Zánět předkožky

Napsal vaci • Aug 10th, 2015 • Rubrika: Záněty pohlavní soustava

Některé záněty mohou postihnout pouze muže. Do této skupiny onemocnění patří i zánět předkožky. Jde o citlivou oblast, ale zánětlivá onemocnění si nevybírají…

Předkožkový vak

Předkožka představuje zdvojenou kožní řasu pyje. Díky ní se do ní vejde penis při erekci. Obaluje žalud, pokud je penis v klidu. Předkožka má funkci ochrannou, smyslovou a sexuální.

Odstranění předkožky se nazývá obřízka. Je k ní třeba přistoupit u některých zdravotních potíží a v některých zemích a kulturách je odstraňována z náboženského důvodu.

O zánětu předkožky

Zánět předkožky označujeme společně se zánětem žaludu jako balanopostitidu. Samotný zánět předkožky nazýváme postitida.

Zánět předkožky může způsobit infekce (kapavka, mykóza), ale jsou zde i neinfekční příčiny. Častěji trpí zánětem předkožky muži s cukrovkou.

Balanopostitida (tedy zánět žaludu i předkožky, často zánět postihuje obě části penisu) může mít akutní i chronickou podobu. Při akutní podobě jsou prvními příznaky zarudnutí postižené oblasti, svědění kolem předkožky a postupné šíření nepříjemných pocitů. Může v důsledku zánětlivých změn dojít ke vzniku vředů.

Častá je kvasinková balanopostitida.

Léčba zánětu předkožky

Léčba se odvíjí od příčiny zánětu. U mírných forem jde o léčbu místní, zaměřenou na přikládání obkladů, koupele, ošetření krémem či zásypy. Pokud je infekční zánět vážnější, je třeba nasadit antibiotika, v případě kvasinkového původu antimykotika. V některých případech je však nutné přistoupit k obřízce.

Zánět pokožky je pohlavně přenosný, takže je důležité, aby se léčili oba partneři. Jinak by si infekci neustále vzájemně předávali. Léčbu zánětu předkožky by měla doplňovat přísná intimní hygiena.Štítky: , , ,

vaci je
Email na autora | Všechny články od vaci

Komentáře k článku