Záněty léčba a příznaky

příznaky různých zánětů

Zánět močových cest: Babské rady

Napsal admin • Mar 6th, 2014 • Rubrika: Uncategorized

Zánět močových cest patří do skupiny velmi častých a současně dost nepříjemných onemocnění. Častěji postihuje ženy než muže. Problematické je toto onemocnění hlavně  tohoto důvodu, že pokud se nedoléčí nebo nejsou dodržovány preventivní opatření, může se vrátit a to ještě v horší podobě. Představíme si příčiny a projevy zánětu močových cest a podíváme se také na to, co o léčbě a prevenci říkají babské rady.

Zánět močových cest a jeho příčiny

Nepříjemný zánět močových cest je způsoben výskytem bakterie Escherichia coli. Tato baterie se přitom běžně nachází v lidském organismu – konkrétně ve střevech, kde hraje důležitou roli při procesu trávení. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se tato bakterie dostane právě do močového ústrojí. Pro močové ústrojí není přirozená, takže na ni tělo reaguje jako na „nepřítele“ a vzniká zánět.

Projevy zánětu močového měchýře

Zánět močových cest má mnoho typických projevů. Patří mezi ně hlavně časté nutkání jít močit, při samotném močení ale dochází k odchodu jen malého množství moči. Zánět se také projevuje řezáním a pálením při močení. Zánět močových cest může vyvolat také nepříjemnou bolest v oblasti ledvin. Mezi příznaky patří i výskyt krve v moči. Může se dostavit také horečka a s ní spojená třesavka. Charakteristickým příznakem je také zapáchající výtok.

Jak proti zánětu bojovat?

Tak jako téměř proti všemu, měly i na zánět močových cest naše babičky mnoho zaručených receptů. Mezi ty nejrozšířenější patřila rada – pít hodně bylinkového čaje. Doporučován byl především kopřivový čaj, který je močopudný. Užívat by se také měly heřmánkové čaje a také heřmánkové obklady. Pomůže prý také zvýšená konzumace jablek, které obsahují hodně vitamínů. Hlavní je, aby člověk zůstal v teple a v klidu. Prevencí je potom nošení teplého oblečení.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku