Záněty léčba a příznaky

příznaky různých zánětů

Artróza postihuje kolena, kyčle i ramena

Napsal admin • Oct 13th, 2012 • Rubrika: Uncategorized

Artróza je častá zejména u starších lidí a také u lidí, kteří svoje klouby nadměrně namáhaly. Artróza je tedy velmi častá u bývalých sportovců.

Artróza

Při artróza dochází k tomu, že v kloubu postupně je méně a méně chrupavky, ve finále tak klouby třou doslova o sebe a to pak způsobuje ty bolesti kloubů. Artróza se častěji objevuje u lidí, kteří nadměrně zatěžovaly svoje klouby. Patří sem napříkald horníci, dělníci, ale také bývalí vrcholový sportovci, kteří musely snášet vysoké tréninkové dávky.

Artróza kolene

Mezi nejčastěji artrózy patří artróza kolene, která napadá kolenní klouby. To je hlavně špatné v tom, že nám to postupně omezuje naší pohyblivost. v některých případech je nutné přikročit až k výměně kolenního kloubu. Rozvoj artrózy nejde zcela zastavit, ale můžete zpomalit samotný rozvoj artrózy. I to vám hodně pomůže a zlepší kvalitu vašeho života.

Artróza kyčelního kloubu

Vemli častá je také artróza kyčelního kloubu, kdy artróza postihuje naše kyčelní klouby. I v tomto případě to má po čase vliv na hybnost a tito lidé pak často hodně silně kulhají. Objevuje se také silná bolest kyčelních kloubů a často je nutné provést nakonec stejně totální endoprotózu neboli výměnu kyčelního kloub.

Artróza v ramenou

Zvláště u lidí, kteří hodně zatěžovaly svoje ramena se objevuje artróza ramenních kloubů, při zvedání rukou je pak cítit inzenzivní bolest ramenního kloubu, která nám pak způsobuje různé nepříjemnosti a omezení. Nemůžeme provádět různé činnosti, které jsme dříve prováděly rádi.Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku